Asma Tavan Modelleri

alçıpan asma tavan
Alçıpan Asma Tavan
Temmuz 19, 2017

Asma Tavan Modelleri

asma-tavan-modeli

alçıpan asma tavan modelleri

Asma tavan binalarda mevut tavanın üzerine yapılan ikinci bir tavan türüdür. Genellikle şık ve dekoratif bir görünüm sağlaması amacıyla yapılan bu asma tavanlar bunun haricinde tesisat borularının da gizlenmesi için önemli bir kullanım alanıdır. Asma tavanlar hafif bir malzeme olmasından ötürü genellikle alçıpan asma tavan olarak yapılmaktadır. Hem yapımının kolay olması hem de pek çok faydasının bulunması alçıpan tercihini artıran sebepler arasındadır. Asma tavan modelleri ile farklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Alçıpan Asma Tavan Kullanmanın Faydaları

  • Alçıpan hafif bir malzeme olduğundan dolayı uygulaması kolay ve çabuk yapılabilir.
  • Alçıpan asma tavanlar yapısı itibariyle deprem anlarında basınçtan dolayı patlamazlar. Bu durumda herhangi bir kaza durumunun önüne geçmesine yardımcı olmaktadır.
  • Alçıpan 30 dakikaya kadar yangına dayanıklı olduğundan bir yangın durumunda normal duvarlara ve malzemelere göre daha fazla direnç gösterecektir.
  • Alçıpan içerisinde yer alan ph değeri yaklaşık olarak insan vücudu ile aynı olduğundan dolayı daha sağlıklı bir ortam oluşması açısından ideal bir malzemedir.
  • Son olarak içerisinde bulunan maddeler ortamdaki su oluşumunun önüne geçtiğinden dolayı nem ve rutubet olmasının önüne geçebilir.

Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Evimizin alanlarına yaptıracağımız asma tavan modelleri farklılık göstermektedir. Salon, oturma odası ve mutfak gibi alanlarda yapılacak olan alçıpan asma tavanlar kullanım itibariyle birbirinden farklılık göstermektedir.

Salon asma tavan modelleri özellikle en çok kullanılan ortam olduğundan dolayı ışığı güçlendirmek ve daha rahat bir ortam oluşturmak adında yerinde bir karar olacaktır. Ayrıca salon en çok kullanılan ve misafirlerin en fazla kaldığı yer olduğundan dolayı da bu alanların şık ve güzel görünmesi sizin için iyi bir alternatif olacaktır.

Yatak odalarımız iyi bir uyku ve daha huzurlu bir hayatın en önemli alanlarını oluşturmaktadırlar. Bu sebeple bu alanda yapacağımız hoş ve estetik uygulamalar daha yaşanabilir alanların oluşması adına yardımcı olacaktır. Sizlerde yatak odası asma tavan modellerimizi inceleyerek size uygun olanını seçebilirsiniz. Muhteşem tasarımlar ile evinize farklı bir hava katın.

Mutfak asma tavan modelleri ise bir diğer göz atmanız gereken alçıpan uygulamalarıdır. Özellikle farklı bir ambiyans katmak amacıyla bu alanlara alçıpan asma tavan uygulaması yaptırmanız doğru bir karar olacaktır. Yaptıracağınız asma tavan modelleri desen, tasarım ve başka pek çok faktör nedeniyle fiyat farklılığı gösterecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + 5 =

Alçıpan Ustası