Alçıpan Asma Tavan

alçıpan asma tavan
Alçıpan ve Alçıpan Ustası
Haziran 12, 2017
asma-tavan-modeli
Asma Tavan Modelleri
Ağustos 29, 2017

Alçıpan Asma Tavan

alçıpan asma tavan

Asma tavanlar genellikle son zamanlarda ev ve iş yerlerinin yanı sıra otel ve benzeri işletmelerde de sıklıkla görmeye başladığımız bir uygulamadır. Dekoratif ve şık bir görünüm sunmalarının yanı sıra alçıpan asma tavanlar sağladığı faydalar nedeniyle de tercih sebebi olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Yaşam alanlarımız olan evlerin daha rahat ve konforlu bir hayat sürebilmemiz için bu tür uygulamalara ihtiyacı vardır. Dolayısıyla alçıpan asma tavan yaptırarak daha yaşanabilir mekanlar elde etmemiz mümkündür.

Asma tavan mevcut tavanımızın altına alçı levhalar kullanılarak dekoratif şekiller verilerek yapılan bir tavan türüdür. Yukarıda anlattığımız gibi şık  bir görünüm sunmasının yanı sıra pek çok faydalı özelliği de bulunmaktadır. Örneğin deprem ve yangın gibi olaylara dayanıklı olması oldukça önemli bir avantajdır. Bunun yanı sıra içinde bulunan ph değeri insan vücuduna yakın olduğundan bakteri oluşumunu engelleyerek yaşadığımız ortamların daha hijyenik ve temiz olmasını sağlamaktadır. Ayrıca alçıpan ortamdaki suyu çektiğinden dolayı nem oluşumunu da engellemektedir. Böylelikle rutubetin önüne geçerek insan sağlığını tehdit eden bakteri oluşumunun da yine önüne geçmektedir.

Asma Tavan Ustası

Alçıpan uygulamaları yaptırırken dikkat etmemiz gereken diğer bir konu iyi bir asma tavan ustası bulmak olacaktır. Çünkü istediğimiz dekoratif görünümün ortaya çıkması için iyi bir usta ile çalışmak oldukça önemlidir. Dolayısıyla alçıpan ustası ararken bazı kriterlere göre hareket etmemiz yararlı olacaktır. Diğer yandan bu uygulamalar hakkında bilgi almak da yine usta seçimi yaparken bize yardımcı olacaktır.

Usta ararken öncelikle bulduğumuz ustanın güvenilir ve işinin ehli olmasına dikkat etmeliyiz. Çünkü verilen işinin zamanında bitmesi için bu durum elzemdir. Ayrıca profesyonel ve tecrübeli ustalar ile çalışmak her zaman daha sağlıklıdır. İstediğiniz uygulamanın ortaya çıkması bu gibi sebeplere bağlıdır. Alçıpan ustasının referanslarını inceleyerek bu konudaki yeterliliği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kaliteli bir işçilik sonucu gerçekten hayal ettiğiniz asma tavan uygulamasına kavuşmanız mümkün olacaktır. Son olarak asma tavan fiyatları hakkında bilgi alarak bu konuda az çok fikir sahibi olmanız sizi seçim yaparken daha rahat kılacaktır. Dolayısıyla hem usta konusunda hem de harcanacak malzemeler konusunda bilginizin olması daha doğru bir tercih yapmanızı sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + nine =

Alçıpan Ustası